Gabinet przyjazny dzieciom

Przedstawiamy dzieciom świat stomatologii z przyjemnej strony, zabawnej strony. W tym celu stosujemy wizyty adaptacyjne, podczas których zapoznajemy najmłodszych pacjentów z narzędziami, opowiadamy o przygodzie. Stosujemy też sedację wziewną, która działa znieczulająco i sprawia, że ból podczas zabiegu nie jest odczuwalny.

Czym jest lakowanie zębów?

Zabieg polega na pokrywaniu dedykowanym lakiem bruzd znajdujących się na powierzchni zębów. Lak ten zabezpiecza przed osadzaniem się płytki nazębnej w bruzdach, tym samym umożliwiając dokładniejsze czyszczenie zębów.

Kiedy należy lakować zęby?

Zabieg należy wykonywać tuż po pojawieniu się stałych zębów trzonowych, ponieważ są one najbardziej narażone na próchnicę przez wzgląd na długi okres wyrzynania się. Następne pojawiające się stałe zęby należy lakować na bieżąco, w cyklicznych wizytach stomatologicznych.

Co powinniśmy wiedzieć o zabiegu?

Lakowanie jest bezbolesne, a dla dzieci czasem może być nawet pewnego rodzaju atrakcją – dzieci mogą sobie wybrać kolor laku. Na początku lekarz dokonuje oczyszczenia powierzchni zębów specjalną nakładką w formie szczoteczki. Następnie przechodzi do naniesienia preparatu wytrawiającego w postaci żelu. Za jego sprawą lak dokładnie uszczelni bruzdy. Wytrawiacz zostaje dokładnie usunięty, a cała powierzchnia zęba osuszona. Na koniec lekarz nanosi cienką warstwę laku i naświetla specjalną lampą, wyłuskującą z laku docelowe właściwości uniemożliwiające powstawanie próchnicy.

Potrzebujesz wizyty stomatologicznej?
ZAREZERWUJ ONLINE

  Umów się na wizytę - pozostaw kontakt, oddzwonimy w ciągu 24h

  GODZINY PRACY
  Pon - Pt
  09:00 - 19:00
  Sobota
  wybrane
  Niedziela
  nieczynne
  BĄDŹ BLIŻEJ STOMATOLOGII